איזה ויזה צריך לפנמה?

פנמה, מדינה קטנה בין אמריקה המרכזית לדרומית, מציעה למטיילים הישראלים חוויה אקזוטית ומרתקת. עם נופים מגוונים הכוללים חופים זהובים, איים קסומים, ערים תוססות ויערות גשם עבותים, פנמה היא יעד מושלם לחופשה בלתי נשכחת. הידיעה שאזרחים ישראלים יכולים להיכנס למדינה ללא צורך בוויזה למשך 90 יום הופכת את פנמה לאפשרות נגישה ומפתה עוד יותר. בואו נצלול לתוך כל מה שצריך לדעת כדי לתכנן את הטיול המושלם שלכם לפנמה, כולל דרישות הכניסה, אטרקציות מומלצות והמטבח המקומי הייחודי.
איזה ויזה צריך לפנמה?

מדריך מקיף לקבלת ויזה לפנמה עבור אזרחים ישראלים

אזרחים ישראלים המתכננים לבקר בפנמה יכולים ליהנות מפטור מוויזה למשך 90 יום. עם זאת, חשוב להכיר את הדרישות והתנאים של הפטור, וכן את המקרים בהם נדרשת ויזה מיוחדת.

במאמר זה, נסקור את כל המידע החיוני עבור אזרחים ישראלים המעוניינים לטייל, לעבוד או ללמוד בפנמה, כולל פירוט על פטור מוויזה, מקרים בהם נדרשת ויזה, תהליך הגשת הבקשה, מסמכים נדרשים וטיפים חשובים.

פטור מוויזה לפנמה

אזרחים ישראלים זכאים לפטור מוויזה לצורך ביקורים תיירותיים, עסקיים או משפחתיים בפנמה. פטור זה מאפשר שהייה של עד 90 יום בתוך תקופה של 180 יום.

חשוב לציין כי ניתן לצאת ולחזור לפנמה מספר פעמים במהלך תקופת הפטור, כל עוד משך השהייה הכולל אינו עולה על 90 יום.

על מנת להיות זכאים לפטור מוויזה, יש לוודא כי הדרכון בתוקף למשך 6 חודשים לפחות מעבר לתאריך היציאה המתוכנן מפנמה.

מקרים בהם נדרשת ויזה

למרות הפטור מוויזה, ישנם מקרים מסוימים בהם אזרחים ישראלים יידרשו להוציא ויזה מיוחדת:

 • עבודה: אם מתכננים לעבוד בפנמה, יש צורך בוויזת עבודה מיוחדת.
 • לימודים: סטודנטים זרים הלומדים במוסד אקדמי בפנמה זקוקים לוויזת סטודנט.
 • מעבר מגורים: במקרה של מעבר מגורים קבוע לפנמה, נדרשת ויזה המאפשרת זאת.

תהליך הגשת בקשה לוויזה

את בקשות הוויזה ניתן להגיש בשגרירות פנמה בישראל או בקונסוליה הפנמית. תהליך הגשת הבקשה עשוי להשתנות בהתאם לסוג הוויזה המבוקשת, ולכן מומלץ לפנות ישירות לגורמים אלו לקבלת הנחיות מדויקות.

מסמכים נדרשים

בעת הגשת בקשה לוויזה, יש להצטייד במסמכים הבאים:

 • דרכון בתוקף
 • טופס בקשה מלא
 • תמונות פספורט
 • הוכחת אמצעים כספיים
 • ביטוח רפואי
 • אישור לינה
 • מסמכים נוספים בהתאם לסוג הוויזה המבוקשת

חשוב לוודא שכל המסמכים הנדרשים ברשותכם לפני הגשת הבקשה, ולשמור עותק מכל המסמכים שהוגשו.

טיפים נוספים

להלן מספר טיפים נוספים שיסייעו לכם בתהליך קבלת הוויזה:

 • הגישו את בקשת הוויזה מוקדם ככל האפשר, במיוחד אם אתם מתכננים לטייל בעונת התיירות.
 • בדקו את אתר האינטרנט של שגרירות פנמה בישראל או פנו לקונסוליה הפנמית לקבלת מידע מעודכן ומדויק על דרישות הוויזה.
 • אם אתם מתכננים להאריך את השהייה מעבר ל-90 יום, ניתן לעשות זאת במשרד ההגירה בפנמה סיטי.

דרכים נוספות לבקר בפנמה

מלבד הגעה דרך נמל התעופה הבינלאומי טוקומן, ישנן מספר דרכים נוספות להגיע לפנמה. אחת האפשרויות היא הגעה דרך הגבולות היבשתיים עם קוסטה ריקה וקולומביה. אם אתם מתכננים טיול ארוך יותר באמריקה המרכזית או הדרומית, זו יכולה להיות דרך נהדרת לשלב את פנמה במסלול הטיול שלכם.

ניתן גם להגיע לפנמה באמצעות הפלגות שיוצאות ממספר נמלים בקריביים ובאמריקה הצפונית. חברות שיט רבות מציעות עצירות בפנמה במסגרת מסלולי ההפלגה שלהן, מה שמאפשר לכם לחוות את המדינה מזווית ייחודית.

אטרקציות ופעילויות מומלצות בפנמה

פנמה מציעה שפע של אטרקציות ופעילויות לכל סוגי המטיילים. אחד המקומות שאסור לפספס הוא תעלת פנמה, אחד מפלאי ההנדסה המודרניים בעולם. ניתן לצפות באוניות חולפות בתעלה ממרכזי המבקרים או אפילו לעבור בתעלה בעצמכם באמצעות הפלגה.

בעיר פנמה תוכלו לטייל ברובע קאסקו ויאחו ההיסטורי, לבקר במוזיאונים מרתקים כמו מוזיאון התעלה הביו-אוקיאני, וליהנות מחיי הלילה התוססים. מחוץ לעיר, אל תחמיצו את הזדמנות לבקר בחופים המהממים של האיים בוקאס דל טורו, לטייל ביערות הגשם של פארק מטרופוליטן, או לצפות בציפורים האקזוטיות בפיפליין רואד.

המטבח הפנמי

אחד ההיבטים המרתקים בביקור בפנמה הוא ההזדמנות לטעום את המטבח המקומי הייחודי. המטבח הפנמי משלב השפעות מאמריקה הלטינית, אפריקה וספרד, ויוצר תמהיל טעמים מרתק.

כמה ממנות המנות הפופולריות כוללות את הסנקוצ'ו (תבשיל עוף חריף), הרוחו קון פולו (אורז עם עוף), והסביצ'ה (דג נא במרינדת הדרים). לא כדאי לפספס גם את הפטקונס, לביבות בננה מטוגנות שמוגשות כמעט בכל ארוחה. בפנמה תמצאו גם מגוון רחב של פירות טרופיים טריים כמו הפפאיה, המנגו והפסיפלורה.

אם אתם חובבי קפה, תשמחו לגלות שפנמה מפורסמת בזני הקפה האיכותיים שלה, במיוחד הגפה, שנחשב לאחד מסוגי הקפה היוקרתיים בעולם. אל תחמיצו הזדמנות לבקר באחת מחוות הקפה המקומיות וליהנות מכוס קפה טרייה.

לסיכום

אזרחים ישראלים יכולים ליהנות מפטור מוויזה לפנמה למשך 90 יום, אך חשוב להכיר את הדרישות והתנאים של הפטור, וכן את המקרים בהם נדרשת ויזה מיוחדת.

בעת הגשת בקשה לוויזה, יש להצטייד בכל המסמכים הנדרשים ולפעול בהתאם להנחיות של שגרירות פנמה או הקונסוליה הפנמית.

בנוסף, מומלץ להתעדכן באופן שוטף באתר האינטרנט של השגרירות או הקונסוליה לקבלת מידע מעודכן ומדויק על דרישות הוויזה ותהליך הבקשה.

אם תתכננו היטב ותפעלו בהתאם להנחיות, תוכלו ליהנות מחוויה בלתי נשכחת בפנמה, בין אם אתם מתכננים לטייל, לעבוד או ללמוד במדינה המרתקת הזו.